Results - 2015

tisk

Course

Category

# Name NY Team Time Difference St.číslo Photo
1 Pavlišta Vít 1985 AC Slovan Liberec 00:54:39 00:00:00 201 no
2 Jan Janů 1993 Hvězda SKP Pardubice 00:55:27 00:00:48 59 no
3 Kučera Lukáš 1981 VSK Univerzita Brno 00:56:05 00:01:26 88 no
4 Lichý Tomáš 1994 TJ TŽ Třinec 00:56:48 00:02:09 97 no
5 Kučera Martin 1980 VSK Univerzita Brno 00:58:30 00:03:51 89 no
6 Pelíšek David 1990 AK Olomouc 00:58:39 00:04:00 202 no
7 Maceček Tomáš 1991 Pearl iZUMi Czech 00:58:56 00:04:17 101 no
8 Hübl Radek 1988 TJ Jiskra Ústí nad Orlicí 00:59:08 00:04:29 190 no
9 Pomezný Lukáš 1994 Atletika Písek 00:59:49 00:05:10 215 no
10 Pechek Petr 1983 TJ Maratonstav Úpice 01:00:28 00:05:49 122 no
11 Kovář Roman 1987 AVA 01:01:59 00:07:20 197 no
12 Pytlík Jiří 1991 MK Seitl Ostrava 01:02:29 00:07:50 249 no
13 Herda Jan 1983 SKP Nymburk 01:02:33 00:07:54 222 no
14 Wurst Milan 1982 AK Šternberk 01:02:53 00:08:14 247 no
15 Peter Tomáš 1985 Beskydští nomádi 01:03:14 00:08:35 125 no
16 Urbánek Petr 1981 AC Slovan Liberec 01:03:29 00:08:50 253 no
17 Koníř Vojtěch 1991 Vinotéka u Karla, Frenštát 01:03:32 00:08:53 220 no
18 Roháček Jan 1982 RUNSPORT TEAM / XC SPORT NORDIC RACING TEAM 01:04:20 00:09:41 206 no
19 Kokošek Oldřich 1988 Pearl Izumi Czech 01:05:20 00:10:41 233 no
20 Zapalač Martin 1986 Extreme Obstacle Runners 01:06:18 00:11:39 218 no
21 Kaleta Daniel 1982 Hrádek ve Slezsku 01:06:26 00:11:47 243 no
22 Stančík Bedřich 1984 lepus.cz 01:06:45 00:12:06 279 no
23 Turek Martin 1980 www.zakisova-skolabehu.cz 01:07:25 00:12:46 169 no
24 Stoszek Jan 1976 VZS Ostrava 01:07:42 00:13:03 148 no
25 Bobek Tomáš 1988 Metylovice 01:08:31 00:13:52 12 no
26 Hudeček Petr 1982 opavské dupy 01:09:11 00:14:32 50 no
27 Beránek Jakub 1979 Frýdek-Místek 01:09:15 00:14:36 287 no
28 Škuca Zbyněk 1987 vinotéka u karla 01:10:00 00:15:21 162 no
29 Krejčí Lukáš 1976 Pepa Team Frýdek-Místek 01:10:29 00:15:50 265 no
30 Benesz Radomír 1977 Lepus 01:10:39 00:16:00 261 no
31 Fiala Petr 1982 01:11:05 00:16:26 33 no
32 Neuwirth Jan 1980 mujfyzioterapeut.cz 01:11:09 00:16:30 114 no
33 Šmíd Martin 1980 Střelka Brno 01:11:17 00:16:38 241 no
34 Kučera Roman 1982 Team LightBIKE 01:11:29 00:16:50 90 no
35 Říha Pavel 1977 Frýdlant n. O. 01:11:46 00:17:07 205 no
36 Richter Ondřej 1987 AVA 01:11:54 00:17:15 137 no
37 Otevřel Vít 1988 Salomon-run 01:12:11 00:17:32 276 no
38 Navařík Martin 1982 Julboway 01:12:41 00:18:02 217 no
39 Kostka Tomáš 1987 Vinotéka u Karla, Frenštát 01:13:11 00:18:32 266 no
40 Belej David 1981 NEWLINE 01:13:58 00:19:19 185 no
41 Mayer Matt 1984 Team GB!!! 01:14:08 00:19:29 275 no
42 Anděl Milan 1983 Ultrasta Frýdek-Místek 01:14:25 00:19:46 271 no
43 Píša Martin 1982 Tobi sport & StarsHollow Frenštát p.R. 01:15:04 00:20:25 127 no
44 Glogar Jaroslav 1993 Morituri 01:15:11 00:20:32 37 no
45 Benbenek Jan 1988 TJ Sokol Plesná 01:15:29 00:20:50 264 no
46 Wasserbauer Lukáš 1987 synci z Kateřinek 01:15:42 00:21:03 246 no
47 Letko Miroslav 1981 VZS Ostrava 01:16:06 00:21:27 267 no
48 Sýkora Lukáš 1990 AK Olomouc 01:16:15 00:21:36 293 no
49 Vrubel Lukáš 1989 Motorsport Klub Čeladná 01:16:29 00:21:50 209 no
50 Delina Daniel 1980 1.Běžecký Jablunkov 01:16:42 00:22:03 27 no
51 Václavík Rostislav 1982 Jäger Team Klimkovice 01:16:57 00:22:18 172 no
52 Černoch Ondřej 1989 01:17:01 00:22:22 25 no
53 Zogata Andrzej 1986 1. Běžecký Jablunkov 01:17:06 00:22:27 214 no
54 Halfar Jan 1985 01:17:14 00:22:35 42 no
55 Kouřil Jaroslav 1980 Neběžecký kroužek 01:17:40 00:23:01 79 no
56 Komín Bohuslav 1976 Valachytour 01:18:11 00:23:32 278 no
57 Lipták Radim 1979 Pepa Team Frýdek-Místek 01:18:16 00:23:37 98 no
58 Pokluda Jiří 1979 PJR 01:18:23 00:23:44 128 no
59 Lukeš Tomáš 1990 Přátelé zeleného údolí 01:18:27 00:23:48 99 no
60 Skarka Jiří 1994 01:18:30 00:23:51 288 no
61 Hajzler Jan 1982 ziris.cz - oční centrum 01:18:51 00:24:12 272 no
62 Jasiok Lumír 1978 Trek 1324 01:19:01 00:24:22 64 no
63 Szajna Marcin 1978 GKS Jastrzebie 01:19:02 00:24:23 281 no
64 Řeha Daniel 1979 Ostrava 01:19:06 00:24:27 142 no
65 Turiak Martin 1981 Čadca 01:19:18 00:24:39 170 no
66 Stres Marián 1976 ŠANTÁNEK 01:20:18 00:25:39 152 no
67 Beneš Pavel 1986 Momentálně opavské dupy 01:20:42 00:26:03 230 no
68 Glogar Marek 1995 Morituri 01:20:52 00:26:13 39 no
69 Širůček Petr 1976 Dolní Loučky 01:20:56 00:26:17 159 no
70 Kaluža Luboš 1982 01:21:29 00:26:50 70 no
71 Labudek Tomáš 1983 Team LightBIKE 01:22:30 00:27:51 92 no
72 Janoš Zdeněk 1985 Porubští rafani 01:23:14 00:28:35 62 no
73 Slíva Petr 1986 Bagbike Racing Team 01:23:47 00:29:08 146 no
74 Jedlička Patrik 1985 01:24:05 00:29:26 194 no
75 Beremlijski Petr 1976 VZS Ostrava 01:24:20 00:29:41 7 no
76 Pecháček Lumír 1985 01:25:07 00:30:28 120 no
77 Němec Petr 1977 01:25:41 00:31:02 289 no
78 Holeš Martin 1984 hobby 01:26:13 00:31:34 43 no
79 Večeřa Zdeněk 1983 Strážnice 01:26:54 00:32:15 174 no
80 Pouba Michal 1988 Never give up 01:27:03 00:32:24 203 no
81 Pisklák Radoslav 1977 Valašské Meziříčí 01:27:21 00:32:42 252 no
82 Ivansky Adam 1988 Vresina 01:27:59 00:33:20 191 no
83 Votýpka Antonín 1981 HK Laši v kaši 01:28:23 00:33:44 177 no
84 Jeřábek Kamil 1976 VK Perun Ostrava 01:28:43 00:34:04 195 no
85 Glogar Josef 1995 Morituri 01:28:50 00:34:11 38 no
86 Polák Martin 1984 Nahoru s úsměvem :-) 01:28:56 00:34:17 130 no
87 Hradil Pavel 1994 X-TRAIL Orlová 01:29:22 00:34:43 229 no
88 Polášek Tomáš 1984 SK Valašské Království 01:29:40 00:35:01 131 no
89 Landsberger Filip 1979 Pepa Team Frýdek-Místek 01:29:41 00:35:02 96 no
90 Urbančík Tomáš 1978 Splašení Bobjoři 01:29:43 00:35:04 171 no
91 Krejčí Tomáš 1982 NCH FN Ostrava 01:29:56 00:35:17 83 no
92 Suchánek Lukáš 1979 Khbradegast 01:30:06 00:35:27 284 no
93 Pech David 1988 Tučňáčí Tandem 01:32:12 00:37:33 119 no
94 Gavlas Lubomír 1976 Amatéros 01:32:24 00:37:45 283 no
95 Tomajko Tomáš 1984 Krížom krážom 01:34:13 00:39:34 168 no
96 Babjak Adam 1984 Krížom Krážom 01:34:15 00:39:36 3 no
97 Vacula Lukáš 1980 01:34:43 00:40:04 173 no
98 Gola Robin 1995 01:35:03 00:40:24 255 no
99 Angus Paul 1977 Team GB!!! 01:37:09 00:42:30 1 no
100 Sulek Adam 1985 Team GB!!! 01:39:43 00:45:04 155 no
101 Dlouhý Vašek 1989 SK Valašského království 01:42:12 00:47:33 30 no
102 Černý Miroslav 1979 Pro Tvé krásné oči 01:42:16 00:47:37 26 no
103 Stricker Walter 1985 Nerozcvičený amatér, M. Al-ce 01:42:46 00:48:07 154 no
104 Orava Aleš 1993 FK Komárno 01:46:52 00:52:13 254 no
105 Kantor Radim 1976 Frenštát p.R. 01:48:42 00:54:03 226 no
106 Dlouhý Radek 1988 01:51:52 00:57:13 29 no
107 Gřunděl Lukáš 1994 Morituri 01:56:53 01:02:14 41 no
108 Grygier Tomáš 1984 02:00:08 01:05:29 248 no
109 Kráčalík Tomáš 1983 02:00:12 01:05:33 250 no
110 Balnar Lukáš 1979 turist 02:07:50 01:13:11 5 no
111 Marinov Jan 1976 Lučina 02:13:18 01:18:39 103 no
- Fejfar Ondřej 1989 AK Kroměříž / Inov-8 team DNF

General Sponsor

Sponsors

logo X-Air Ostrava


Other runs